Oščadnica - Kwatera u Cyrila Oščadnica Veľká Rača
 
Kwatera Oščadnica Veľká Rača
Kwatera Oščadnica Veľká Rača

Oščadnica - Kwatera u Cyrila Oščadnica Veľká Rača

Rekreácia v Oščadnici

Obec Oščadnica pod masívom Veľká Rača patrí medzi najvýznamnejšie centrá zimnej a letnej turistiky a rekreácie nielen na Kysuciach, ale aj v rámci Slovenska. Oščadnica tvorí zaujímavý územný celok, v ktorom sa prelínajú prvky pôvodného osídlenia s pomerne zachovalou prírodou. Táto skutočnosť dáva veľký predpoklad využitia územia pre turistické a rekreačné účely na Veľkej Rači. Známe stredisko cestovného ruchu Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise, a.s. sa vybavením a celkovou dĺžkou lyžiarskych tratí radí medzi najväčšie lyžiarské centrá 1. kategórie na Slovensku.Z hľadiska ochrany prírody a krajiny narastajúci turistický a rekreačný ruch priamo atakuje zachovalé prírodné komplexy, čo sa môže prejaviť rušením a následným ústupom niektorých vzácnych živočíchov, prípadne eróziou pôdneho krytu na turistických chodníkoch. Preto rešpektujte prosím, všetky usmernenia štátnej ochrany prírody a pohybujte sa iba po vyznačených chodníkoch.

Zjazdové trate Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise

Zjazdové trate sú pravidelne upravované SPV Kässbohrer. 100% zjazdoviek je vybavených technickým zasnežovaním. Pri optimálnych poveternostných podmienkach sme schopní pokryť technickým snehom všetky zjazdovky v celom stredisku,v priebehu 10 dní, t.j. stredisko Veľká Rača snowparadise/sunparadise bude v prevádzke, aj keby nenapadol prírodný sneh.

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača
Číslo zjazdovky/ Zjazdová trať Obtiažnosť Dĺžka (m) Prevýšenie (m) Tech. sneh Večerné lyžovanie
Lokalita Dedovka Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise
1/ Košariská I. žahká 1300 314 áno áno
2/ Košariská II. stredná 1400 314 áno áno
3/ Grúnik ťažká 450 170 áno nie
4/ Lyž. škôlka Košariská ľahká 150 20 áno nie
5/ Traverz na Margušku ľahká 350 100 áno nie
6/ Hrebeňová ľahká 600 80 áno nie
Lokalita Marguška Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise
7/ Marguška I. ľahká 900 200 áno nie
8/ Marguška II. stredná 1260 200 áno nie
9/ Tomanova stredná 1100 250 áno nie
12/ Konektor na Lalíky ľahká 1200 240 áno nie
13/ Traverz na Lalíky ľahká 300 50 áno nie
Lokalita Laliky Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise
10/ Pretekárska stredná 2350 420 áno nie
11/ Strmá ťažká 1000 200 áno nie
14/ Dlhá stredná 3550 420 áno nie

Poznaj región Kysúc

Kysuce, kraj sviezich zelenych lesov, horskych bystrin a kopanic, zastrceny do severneho kuta Slovenska az k stretu ceskej a polskej hranice. Region opradeny mnozstvom povesti a legiend. Rodny kraj Janka Palarika , ci Jozka Kronera . Velke bohatstvo dreva, zveri a chutnych lesnych plodov. Drevenicky na zelenych lysinach pastvin, luky a policka a zasa nekonecne hory. Poprepajane cestami, kde dodnes zvonia podkovy furmanskych zaprahov. Krajina s bohatymi kulturnymi tradiciami a autentickym folklorom. To su Kysuce s najvyssim vrchom Veľká Rača.

Masív Veľká Rača sa nachádza v katastri rázovitej kysuckej obce Oščadnica na severozápade Slovenska. Predstavuje vysokohodnotné prírodné územie, ktoré svojou nadmorskou výškou dominuje celému okoliu. Najmä vrcholové partie zachovalých prirodzených spoločenstiev jedľových bučín a jarabinových smrečín zaradili toto územie do kategórie NPR, vyhlásenej v roku 1976 s výmerou 313 ha .Vrchol Veľká Rača s n. v. 1 236m n. m. je najvyšším bodom Kysúc a je vyhľadávaným cieľom turistov pri ich vychádzkach prírodou.

Nové atrakcie - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise

Ahojte všetci, vôbec nemusíte byť smutní, že zima sa končí, sme tu pre Vás aj v lete, SUNPARADISE už na Vás nedočkavo čaká. Tak ako sme sľúbili, prinášame zase niečo nové oproti minulej letnej sezóne. A na čo sa teda môžete tešiť?  

Paintball - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise

Paintball je hra plná adrenalínu, dobrodružstva, kde nie je dôležitá iba fyzická kondícia hráčov, ale aj schopnosť rozhodovať sa rýchlo a správne. Paintball je hra, pri ktorej nezáleží len na šťastí, šikovnosti, ale aj na tímovej spolupráci hráčov. Je plná vzrušenia, napätia a dobrodružstva. Učí hráčov spoločnej koordinácii tímu a zodpovednosti. Je to jednoducho super! Je to šport pre celú rodinu, kde potrebuješ len chuť a odvahu vyskúšať si niečo nové 

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

Hlavné je že - Paintball je super zábava pre všetkých. 

Šmykľavka - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise 

Pár metrov šplhania sa hore po rebríku z lana, a potom super rýchle šmyknutie sa dole... Vďaka svojim obrovským rozmerom (niektoré dosahujú výšku až viac ako 13 metrov) sú nafukovacie šmykľavky veľmi obľúbenou súčasťou najmä verejných podujatí. Vysoko kvalitné materiály, prevedenie a nevšedný dizajn robia tieto nafukovadlá veľmi lákavými.  

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

Lezecká stena so super jumpom - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise

Pripravujeme pre Vás outdoorovú lezeckú stenu vysokú 11 m, ktorá je určená pre malých aj veľkých horolezcov. A aby Vám zostup naspäť dole netrval príliš dlho, môžete si skočiť z plošiny na pružnom lane ála "bungee jumping". Príďte si poloziť, zaskákať, proste sa vyblázniť na našej super lezeckej stene. 

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

Zjazdy na bicykloch - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise

Stále sa Vám zdá, že adrenalínu je ešte málo? Určite Vás poteší možnosť otestovať si svoje zručnosti na super crossových bikoch. Pripravujeme pre Vás štyri trasy od najľahšej po najťažšiu: bielu, modrú, červenú a čiernu, ktorá bude iba pre najväčších odvážlivcov.

A to ešte stále nie je všetko! Môžete sa tešiť na naozajstné živé koníky a ďalšie prekvapká. Tak neváhajte a príďte sa pozrieť na letnú podobu lyžiarskeho strediska Snowparadise, určite budete veľmi príjemne prekvapení.

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

Ďaľšie super atrakcie - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise 

Bobová dráha / Alpincoaster : 

Hlavnou atrakciou letnej sezóny je samozrejme bobová horská dráha od firmy Wiegand. ©tart bobovej dráhy je vpravo od vrcholovej stanice lanovky na Dedovke pri budove garáže vozíkov bobovej dráhy. V tejto budove je takisto aj pokladňa a malé občerstvenie.  

Parametre dráhy :

Dĺžka 1300 m
Maximálna rýchlosť 40 Km/h
Počet zákrut 15
Počet rondlov 1
Počet skokov 12
Dĺľka vleku 420 m

Dráha prechádza od vrcholovej stanice Dedovky popod chatu Koliba, niekoľkými serpentínami medzi lanovkou a zjazdovkou č.2, aby potom premostením prešla na úľasný 360 stupňový rondel a stratila sa v lese medzi Grúnikom a zjazdovkou č. 2, kde sa bude krásnymi serpentínami a skokmi dostávať až na dojazd zjazdovky na Grúniku, odtiaľ sa naspäť na vrchol dostanete stále na vozíku 400 m vlekom.

Celá bobová dráha je konštruovaná s prihliadnutím na maximálnu bezpečnosť, rýchlosť vozíka si regulujete sami, pričom jeho maximálna rýchlosť je technicky prispôsobená na 40 km/h a vozík počas celej jazdy nemôľe opustiť trať a ste k nemu pripútaný bezpečnostným pásom. Vozíky sú dvojmiestne, pričom sa na nich môžu viezť aj dve dospelé osoby. Bobová dráha je v prevádzke aj v zimnej sezóne.

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

Lanový park - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise

Nástup na lanový park, alebo opičiu dráhu ( ako chcete ) je taktieľ na vrcholovej stanici Dedovky a je určený pre všetkých nad 150 cm výšky . Je to vlastne dráha pozostávajúca z niekoľkých druhov prekážok, ktoré treba prekonávať vo výške od dvoch do štyroch metrov nad zemou medzi stromami. Istenie prebieha na záchrannom lane v horolezeckej sedačke. Každý návštevník dostane pred absolvovaním dráhy riadnu inštruktáľ a na celú trasu bude mať dohľad skúsený inštruktor.

Parametre

Počet okruhov 4
Počet zjazdov 4 v dĺžke 124,5 m
Počet prekážok 29
Celková dĺžka 276 m
Doba absolvovania celej dráhy cca 60 min
Tel. rezervácie na č: 041/4382120

Lanový park si je možné rezervovať aj telefonicky.

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

Trampolíny X - Jump - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise

Tieto trampolíny budú umiestnené na malej plošinke medzi Chatou Koliba a Chatou Plemenár. Sú to vlastne štyri samostatné trampolíny, ktoré sa používajú tak, že okrem toho, že skokan sa odráža od trampolíny má na sebe pripevnenú sedačku, ktorá je prostredníctvom gúm spojená s konštrukciou X-jumpu, čo umoľňuje skákať až do výšky 7m a robiť premety dopredu aj dozadu, pretože tieto gumy skokana zároveň stabilizujú. Základná časová jednotka je 5 minút.

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

Štvorkolky - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise

Pre úplných adrenalínových nadšencov je pripravená jazda po lesných cestách v okolí Oščadnice na dvojmiestnych štvorkolkách v sprievode inštruktora. Budete si môcť vyskúšať vlastnú šikovnosť a zručnosť na dvoch okruhoch, prípadne si dohodnúť individuálny výlet. Podmienkou je vek min. 16 rokov.

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

Letný SNOWBOARD - Oščadnica Veľká Rača snowparadise/sunparadise 

Je vlastne niečo ako snowboard na kolesách, ktorý je brzdený brzdou, ktorú drľí jazdec v ruke. Ovládanie je podobné ako pri skate boarde.

Ubytovanie Oščadnica Veľká Rača

A to nieje ani zďaleka všetko, ďaľšie atrakcie a zaujímavosti nájdete tu

Ak Vám to nestačilo, tak sa pozrite na nasledujúcu stránku Kysúc

Na začiatok stránky

© Kwatera Oščadnica Veľká Rača Snowparadise/Sunparadise U Cyrila - wszystkie prawa zastrzerzone

Created by XO Studio . TOPlist - Kwatera Oščadnica Veľká Rača U Cyrila